25 gündür açlık grevinde olan Koçak: Ben direnişi seçtim!

Tecride karşı Cenevre’de açlık grevinde olan Koçak, “Direnişte olmak da sessiz kalmakta sonrasında kişinin kendisiyle hesaplaşacağı bir seçenek veya bir tercihtir” diyerek, kendisinin gün gün eriyen bedenler karşısında direnişte olmayı seçtiğini söyledi.

0
6

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerindeki mutlak tecridin kırılması amacıyla HDP Hakkâri Milletvekili Leyla Güven öncülüğünde başlayıp ardından yayılarak, birçok merkezde devam eden açlık grevi eylemleri kritik aşamayı aşacak bir şekilde devam ediyor.

Aynı taleple, 20 Şubat tarihinde Cenevre Birleşmiş Milletler Ofisi önünde süresiz-dönüşümsüz açlık grevine başlayan Kürt Yurtseveri Mehmet Ali Koçak ise eylemini 25’inci gününde büyük bir inanç ve kararlılıkla sürdürüyor.

Açlık grevi eylemlerine sonradan dahil olan Mehmet Ali Koçak ile hayat hikayesini, kendisini bu zor karara götüren nedenleri, eyleminin amacını ve gelinen aşamada sağlık durumunun ne olduğunu konuştuk.

Haftanın belli günlerinde eylemini Cenevre BM önünde kurulan çadırda, belli günlerinde Cenevre Kürt Toplum Merkezinde devam ettiren Mehmet Ali Koçak 52 yaşında ve 6 çocuk babası.

Bir Cevap Yazın