4 kentte açlık grevleri ile dayanışma eylemleri

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik ağırlaştırılmış tecridi protesto etmek amacıyla düzenlenen eylemler sürüyor.

0
50

Almanya’nın Münih kentinde Sara-Kadın Komünü kent merkezinde bir insan zinciri eylemi düzenledi. Açlık grevi direnişçilerinin selamlandığı ve dayanışma mesajlarının gönderildiği eylemde, açlık grevcilerinin talepleri yerine gelene kadar eylemlerin süreceği mesajı verildi.

ISHØJ

Danimarka’nın Ishøj kentinde de tecrit konulu bir halk toplantısı düzenlendi. Kürt siyasetçi Hatip Dicle’nin katıldığı toplantıda 31 Mart yerel seçimleri ve tecrit konuları ele alındı.

Bugün Kürtlerin içinde bulunduğu siyasi durumun daha iyi anlaşılabilmesi için 1999 yılında gerçekleştirilen uluslararası komplo ve egemen güçlerin bölge üzerindeki amaçlarını iyi görme ve analiz etmek gerektiğini söyledi.

Yerel seçimlerde gasp edilen belediyelerin mutlaka kazanılması gerektiğini vurgulayan Dicle, “İkinci gün kayyum atayacak olsalar bile, o belediyeleri kazanarak halkımızın iradesini göstermemiz gerekiyor” dedi.

Açlık grevi direnişlerine de dikkat çeken Dicle, Leyla Güven’in ve diğer eylemcilerin durumlarının kritik olduğunu ifade etti.

GRAZ

Avusturya’nın Graz kentinde de HBF’de DKTM Kadın Komisyonu öncülüğünde bir araya gelen Kürdistanlılar, Öcalan’a yönelik uygulanan mutlak tecride karşı ve açlık grevi eylemlerine dikkat çekmek amacıyla bir miting düzenledi.

Güven, Öcalan posterleri ve açlık grevlerine ilişkin dövizlerin de taşındığı eylemde bildiriler dağıtıldı.

KÖLN

Bir Cevap Yazın