Aydar’dan Strasbourg’a çağrı: 1999’daki gibi ayakta olmalıyız

Avrupa’daki tüm Kürtlere Cumartesi günü Strasbourg’a akma çağrısı yapan Aydar, “Tıpkı 1999’da, komplonun başında olduğu gibi yine dünyanın her alanında ayakta olmalıyız ve kabul etmediğimiz bu tecrit duvarını kırarak, özgürlüğü sağlamalıyız” dedi.

0
34

Aynı zamanda Kürdistan Ulusal Kongresi (KNK) Yürütme Konseyi üyesi olan KCK Yürütme Kurulu üyesi Zübeyir Aydar, Avrupa’daki Kürt halkına tecride karşı direnişi sahiplenme ve uluslararası komploya karşı 16 Şubat’ta Strasbourg’da olmaya çağırdı.

‘BU BİR DİRENİŞ VE ATILIM DALGASIDIR’

Strasbourg’da bugün 60’ıncı gününe giren süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemcilerini ziyaret eden Zübeyir Aydar, açlık grevi eylemcilerinin kararlılıkla direndiğini söyledi. Tecride karşı açlık grevlerine öncülük eden HDP Milletvekili Leyla Güven’in hastaneye kaldırıldığını hatırlatan Aydar, direnişin dalga dalga yayıldığını vurguladı.

“Bu bir direniş dalgasıdır; bir atılım dalgasıdır. Sadece buradaki arkadaşlar değil, cezaevlerinde, Kürdistan ve ülke dışında yüzlerce arkadaş bu açlık grevindeler” diyen Aydar, açlık grevindeki eylemcilerin artık kritik aşamada olduklarının altını çizdi.

Bir Cevap Yazın