Berlin’de Tolhildan Spor Akademisi açıldı

Almanya’nın başkenti Berlin’de Tolhildan Spor Akademisi açıldı.

0
19

Berlin’de gençler, Tolhildan Spor Akademisi’ni açtı. NAV-DEM Berlin’de yapılan açılışta, Ciwanên Şoreşger bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kürt gençleri, NAV-DEM ve DEST-DAN Kadın meclisi üyelerinin yanı sıra Berlin’de açlık grevi eyleminde olan Ömer Bağdur, Şiyar Xelil, Mele Mustafa Tuzak ve Cemal Kobanê de katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan açlık grevi direnişçisi Şiyar Xelil, “Gençlerimizin böyle salona sahip olması kıvanç vericidir. Önderliğimizde gençliği ‘gençlik yaşamın, barışın ve çözümünde motor gücüdür’ diyordu.  Bu nedenle böylesi bir adımın gençlerimiz tarafından atılmasını sevinçle karşılıyoruz. Bu adım halkımıza ve önderliğimize yakışan bir adımdır. Kutluyoruz ve başarılar diliyoruz” dedi.

Tolhildan Spor Akademisi’nde  adıyla açılışı yapılan salonda bundan böyle sistematik olarak dövüş sporları çalışmaları yapılacak.

Açılışta Berlin NAV-DEM Eşbaşkanı Nujiyan Günay da bir konuşma yaptı. Günay, “Tolhildan Spor Akademi’sinin NAVDEM bünyesinde açılmış olması son derece mutluluk vericidir” dedi.

Ciwanen Şoreşger yöneticilerinden Nilüfer Dersim’de başta açlık grevi direnişşinde olan Leyla Güven ve diğer tüm direnenleri selamlayarak kendilerinin de böyle bir adımı direnenlere armağan etmek istediklerini belirtti.

Açılış Boks öğretmeni Remzi Karta, Ciwanên Şoreşger aktivisti Xelil Çiçek Varto’nun konuşmaları ardından sloganlar ve Hozan Aydın, Neşwan Harıki ve Reşo Ere’nin de bulunduğu sanatçıların müzik dinletisi ve halaylarla sona erdi.

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir Cevap Yazın