Çetin: Bayılana kadar saldırdılar

Alman polisinin saldırısında yaralanan Kürt genci Ali, saldırı anını şöyle anlattı: "Epilepsi olduğumu dile getirdim. Buna rağmen iki tane polis şiddet uyguladı. Görüntülerdeki darp olayından sonra arkaya götürüp iyice darp etmeleri sonucu bayıldım."

0
33

Alman polisinin Mannheim’daki uzun yürüyüşe saldırısında yaralanarak Karlsruhe Städtisches Klinikum hastanesine kaldırılan Ali Çetin, açıklama yaptı.

“Uzun yürüyüşümüze Almanya hükümetinin yasaklayıcı tutumunu kınıyoruz” diyen  Çetin, şunları söyledi:

“Yürüyüşümüze uzun süreli provokasyon girişimleri zaten uzun zamandır sürüyordu. Alman polisi bizi mola vereceğiz bahanesiyle kuytu bir alana koydu ve vahşice saldırdı. Sadece yürüyüşün değil, Mezopotamya Yayınevi’nin ve birçok noktanın hedefte olması, Önderlik üzerindeki tecridin ne kadar derinlikli olduğunu gösteriyor. Almanya hükümetinin uluslararası komplodaki rolünü bir kez daha göstermiştir.

Halk olarak Avrupa’ya ilk çıktığımızda, demokrasi olmadığı için geldiğimizi söyledik. Sözde oturum verdiler, sözde demokrasinin olduğunu söylediler. Demokrasinin olmadığını, ilişkilerin çıkar ilişkileri olduğunu görüyoruz. NATO’nun ve Almanya’nın NATO’daki misyonunun bir daha açığa çıktığını, Türkiye üzerindeki konsepti bir daha görüyoruz.”

Bir Cevap Yazın