Cizre’den Strasbourg’a: Artık bu vahşete dur demeliyiz

Basel-Strasbourg uzun yürüyüşünde yer alan HDP eski Milletvekili Sarıyıldız ve Cizre Belediye Eşbaşkanı Leyla İmret, Cizre’den başlayıp bugüne devam eden vahşet konseptine karşı herkesin direnişte olması gerektiğini söyledi.

0
33

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik yapılan uluslararası komployu 20. yılında protesto etmek ve Öcalan üzerindeki mutlak tecridin kırılması için devam eden açlık grevlerine destek vermek amacıyla Basel’den Strasbourg’a devam eden uzun yürüyüş 5. gününde devam ediyor. Cizre katliamının yakın tanıklarından olan ve bugün uzun yürüyüşte yer alan HDP eski Milletvekili Faysal Sarıyıldız ve Cizre Belediyesi Eşbaşkanı Leyla İmret, yürüyüşün anlam ve önemine ilişkin ANF’ye değerlendirmede bulundu.

‘LEYLA GÜVEN HERKESİN TELEPLERİNİ DİLE GETİRİYOR’

Leyla Güven öncülüğünde devam eden açlık grevlerinin geldiği aşamaya dikkat çeken Sarıyıldız, “Leyla Güven arkadaşımızın eylemi, 97. güne girdi. Normal yaşama dönme eşiği artık aşılmak üzere. Bu direniş, tüm Kürt halkının gözü önünde gerçekleşiyor. Her an olumsuz bir haber alabiliriz. Leyla arkadaşımız hepimizin hayati taleplerine sahip çıkmak için Sayın Öcalan şahsında Kürt halkının 40 yıllık mücadele ile ortaya çıkardığı değerlere sahip çıkmak için bu eylemi başlatmış durumda” dedi.

Bir Cevap Yazın