DKTM kongrelerinde açlık grevi direnişçileri selamlandı

Avrupa'nın bir çok merkezinde yapılan DKTM kongrelerinde Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'a yönelik tecridin sona ermesi için açlık grevinde olan direnişçiler selamlandı.

0
45

Almanya’nın Duisburg kentinde Demokratik Kürt Toplum Merkezi (DKTM) 7.kongresini, Wuppertal’da Viyan Kadın Meclisi de ara dönem toplantılarını gerçekleştirdi. Duisburg DKTM’de yapılan kongreye çok sayıda delegenin yanı sıra, PYD,CÎK ve FEDA temsilcileri de katıldı. ATİF de (Almanya Türkiyeli İşçiler Fedarasyonu) kongreye dayanışma mesajı gönderdi. Kongrede kısa bir konuşma yapan FED-MED Eşbaşkanı Engin Sever, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan şahsında uygulanan tecridi kırmak için Leyla Güven öncülüğünde başlatılan direnişe güçlü destek verilmesi gerektiğini belirtti. Sever’in, açlık grevinde olan KCDK-E Eşbaşkanı Yüksel Koç’un selamını iletmesi coşkuyla alkışlandı.

Duisburg DKTM salonunda 29 gündür açlık grevi direnişini devam ettiren Mustafa Tuzak da (Melle) yaptığı konuşmada, bedeli ne olursa olsun direnişini devam ettireceğini ve bu direnişin mutlaka başarıya ulaşacağını belirtti. Mustafa Tuzak başta kadınlar ve gençler olmak üzere direnişin güçlü sahiplenilmesi çağrısında bulundu. Tuzak’ın konuşması “Bê Serok Jiyan nabe ” sloganıyla ayakta alkışlandı. Yıllık faaliyet ve mali raporların okunmasının ardından 11’i kadın hareketinden, 7’si gençlik hareketinden olmak üzere 57 kişiden oluşan yeni meclis oluşturuldu ve eş başkanlar seçildi.

WUPPERTAL

Bir Cevap Yazın