Galler’den kararlılık mesajı: Mutlaka kazanacağız

Galler’in Newport kentinde Kürdistanlı İlhan Şiş’in açlık grevi 47’inci gününde devam ediyor. Galler’de yaşayan Kürdistanlılar ve dostları Şiş’i yalnız bırakmıyor.

0
42

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kırılması amacıyla birçok merkezde açlık grevleri yeni katılımlarla devam ederken, Galler’de açlık grevini sürdüren İlhan Şiş’in halsizlik, baş ağrısı ve şekerin düşmesi gibi sağlık sorunlarına rağmen morali yüksek. Galler’in Newport kentinde bulunan Kürt Toplum Merkezi’nde ziyaret ettiğimiz Şiş, gün boyu gelen ziyaretçileri karşılarken, eyleminin amacı hakkında bilgilendirme yapmanın yanında duyarlılığın arttırılması için sürekli çağrılar yapıyor. Her gün sabahın erken saatlerinde güne başlayan Şiş, ziyaretlerin sakin olduğu saatlerde genelde kitap okuyor. Güncel gelişmeleri düzenli bir şekilde yakından takip eden Şiş, farklı basın kuruluşlarına da ara ara katılarak eylemin amacı hakkında mesajlarını veriyor.

Öğlen saatlerinde başlayan ziyaretler gece geç saatlere kadar devam ediyor. Galler ve İngiltere’nin farklı kentlerinden gelen ziyaretçiler arasında birçok kesimden insanlar bulunuyor. Aralıksız devam eden ziyaretlerde ağırlıklı olarak güncel ve siyasi gelişmelere tartışılırken, akşam saatlerinde de şarkılar söylenip halaylar çekiliyor.

Gelen ziyaretçilere sürece yönelik düşüncelerini de aktaran Şiş, iddialarının büyük olduğunu, tüm bedelleri göze aldıklarını, yılmayacaklarını ve mutlaka kazanacaklarını ifade etti.

Kürt halkının özgürlük sorunu olduğunu söyleyen Şiş şunları belirtti: “Derin bir eşitsizlik sorunu var, Kürdistan coğrafyası işgal altında, Efrîn’de yüzbinler topraklarından edildi, yüzlerce kişi katledildi. Rojava’ya yönelik saldırı tehditleri devam ediyor. Tehlike ve saldırılar bu kadar büyükken, Önder Apo üzerindeki tecrit ve izolasyon politikaları bu denli derin ve planlı devam ederken, her şey normalmiş gibi nasıl rutin hayatımıza devam edebiliriz. Bu onursuzluğu nasıl kabul edebiliriz. Hayır bu onursuzluğu kabul etmeyeceğiz. Talebimiz toplumsaldır, talebimiz haklı bir taleptir, milyonların talebidir. İşte bu yüzden iddiamız büyük, bu yüzden direnişimiz büyük, bu yüzden kazanacağımıza inanıyoruz.”

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir Cevap Yazın