Kadınlar açlık grevini ziyaret etti

Strasbourg’daki süresiz dönüşümsüz açlık grevini Almanya, Fransa, Belçika ve İsviçre’den kadın meclisi üyeleri ziyaret etti.

0
40

Strasbourg’da Demokratik Kürt Kültür Merkezi’ndeki açlık grevi 17. gününde. Açlık grevinin dün çeşitli ülkelerden kadın misafirleri vardı. Tecride karşı mücadeleyi büyütme çağrısı yapan kadınlar Paris Katliamı’nın yıldönümünü de hatırlatarak, yapılacak eylem ve etkinliklere güçlü katılma çağrısında bulundu.

Kadınlar, açlık grevi eylemcileri tarafından karşılandı, mücadelenin, direnişin nasıl büyütülebileceğine ilişkin sohbetler edildi. Açlık grevi eylemcilerinden Nurgül Başaran, “Tüm kadınlar topyekün ve acil olarak özgürlüğe koşmalıyız” dedi. Öcalan’a Özgürlük İnisiyatifi olarak 17 Aralık’tan itibaren süresiz dönüşümsüz açlık grevinde olduklarını belirten Başaran, “Amed zindanında kadın iradesini temsilen açlık grevi direnişini yükselten Leyla Güven yoldaşımızın direnişi Önderliğimize yoldaşlık etmiş ve direniş çığlığını yükseltmiştir. Kadınlar olarak Kürt halkı üzerindeki zulmü ve faşizmi kırma temelli bu dönemin ruhuna uygun bir direnişle bu mücadeleyi yükseltmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Kadınlara bu direnişi büyütme çağrısında bulunan Başaran şöyle konuştu: “Yeni yıla direnişle girerken tüm kadınlar topyekün ve acil olarak özgürlüğe koşmalıyız. Zafer zamanını yakınlaştıralım ve faşizmi hep birlikte kıralım. Alanlardaki kadınlara çağrım, yeni yılda Önderliğimizin etrafında direnişi yükseltelim ve bu mücadeleyi zaferle taçlandıralım. Bulunduğumuz her yerde bu sürece katılıp irademize, kimliğimize ve mücadelemize sahip çıkalım.”

 

Bir Cevap Yazın