KNK, Avustralyalı Bakanla tecridi görüştü

Avustralya’nın Sydney kentinde KNK ve Demokratik Kürt Toplum Merkezi’nden bir heyet, İşçi Partili Gölge Bakanı Anthony Albanese ile bir görüşme gerçekleştirdi.

0
20

Kürdistan Ulusal Kongresi (KNK) ve Demokratik Kürt Toplum Merkezi’nden bir heyet, Sydney’de Ulaşım ve Altyapı Gölge Bakanı Anthony Albanese ile özel ofisinde bir görüşme yaptı.

Heyet, görüşmede Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerindeki tecrit, açlık grevi eylemleri ve Rojava’daki duruma ilişkin bir dosya sundu.

Heyetten alınan bilgilere göre, Gölge Bakan Albanese, açlık grevi eylemlerini yakından takip ettiklerini söyledi. Albanese’in haftaya federal parlamentoda insan haklarına ilişkin yapılacak bir toplantıda bu konuyu gündemlerine alacaklarını söylediği öğrenildi. Açlık grevi eylemcilerinin taleplerinin insani olduğunu belirten Albanese’in “Takipçisi olacağız” dediği ifade edildi.

Albanese’in Rojava’da DAİŞ’e karşı elde edilen başarıların da tüm insanlık adına elde edilmiş bir başarı olduğunu belirterek, özellikle Güvenli Bölge konusunda hem hükümette hem de koalisyondaki müttefikleri nezdinde tartışmalarının olduğunu söylediği aktarıldı. Albanese’in “Kürt halkı insanlık adına bir mücadele verdi, saygıyla karşılıyoruz” dediği belirtildi.

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir Cevap Yazın