Nürnberg ve Rennes’te tecride karşı eylem

Almanya’nın Nürnberg ve Fransa’nın Rennes şehrinde düzenlenen eylemlerle Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerindeki tecrit protesto edildi ve açlık grevlerine destek mesajı verildi.

0
17

NÜRNBERG

Almanya’nın Nürnberg kentinde Demokratik Kürt Toplum Merkezi tarafından Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerindeki ağır tecritte karşı süren açlık grevlerine destek için yürüyüş düzenlendi.

Weissen Turm meydanında başlayan yürüyüşe çok sayıda Kürdistanlı ve dostları katıldı. Açlık grevi eylemcilerinin posterleri taşındığı yürüyüş kent merkezinin caddelerinde uzun süre devam etti. Yürüyüş ardından yapılan açıklamada Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerindeki ağır tecridi kırmak, cezaevlerinde fedai eylemde bulunanların mücadelelerine layık olmak ve açlık grevlerine destek vermek için Kürt halkının mücadeleyi her alanda yükseltmesi çağrısında bulunuldu.

RENNES

Rennes şehrinde ise Zin Kadın Derneği ve Rennes Demokratik Toplum Merkezi üyeleri, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerindeki tecrit ve HDP Milletvekili Leyla Güven Öncülüğünde devam eden açlık grevi eylemlerine dikkat çekmek için yürüyüş gerçekleştirdi.

Colombia Meydanı’nda bir araya gelen gelen kitle République Meydanı’na “Hepimiz Leylayız”, “Sessizliği durdurun”, “Yaşasın direniş, yaşasın dayanışma”, “Öcalan’a özgürlük” ve “Öcalan’a özgürlük, Kürdistan’a statü” sloganları ile yürüdü. Yürüyüş esnasında tecrit ve açlık grevi bilgileri içeren bildirdiler dağıtılırken meydanda basın açıklaması ile yürüyüş sona erdi.

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir Cevap Yazın