Nürnberg’de açlık grevi, Atina’da eylem

Nürnberg'de tecride karşı açlık grevi 7'nci gününde sürüyor. Atina'da da Kürt gençler tecride karşı üniversite binasında eylem düzenledi.

0
42

 

NURNBERG

Tecridin kaldırılması için Almanya’nın Nürnberg kentinde başlatılan süresiz-dönüşümsüz açlık grevi 7’nci gününde devam ederken, Kürdistanlıların ziyaretleri ise sürüyor.

Nürnberg’de Şiyar Xelil isimli Kürdistanlı’nın başlattığı süresiz-dönüşümsüz açlık grevi 7’inci gününde devam ediyor. Eylem, her gün Kürdistanlıların ziyaretçi akınına uğrarken, PYD Nürnberg Temsilcisi Naime Hasan ve beraberindeki Kürtdistanlılar da açlık grevi eylemini sürdüren Xelil’i ziyaret etti. Ziyarette kısa bir konuşma yapan Naime Hasan, tüm açlık grevi eylemcilerini selamladıklarını belirterek, “Her vicdan sahibi Kürdün açlık grevi eylemlerine sahip çıkması gerekiyor. Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerinde sürdürülen tecridi kırmak için herkesin direnişi büyütmesi ve sesini yükseltmesi gerekiyor” diye konuştu.

ATİNA

Yunanistan’ın başkenti Atina’da Tevgera Ciwanen Şoreşger üyeleri, açlık grevlerine destek vermek ve tecridi protesto etmek icin Opa Üniversitesi Ekonomi Fakültesi’nde bir eylem düzenledi. Gençler, üniversite binasına girerek, tecride ve açlık grevlerine ilişkin bilgilendirme yaptı. Bildiri dağıtan gençler, binaya da pankart astı.

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir Cevap Yazın