Reqa’da son durum: Birçok nokta çetelerden temizlendi

Demokratik Suriye Güçleri-QSD savaşçıları ile DAİŞ çeteleri arasında devam eden çatışmaların ardından birçok önemli nokta temizlendi. Çok sayıda sivil kurtarılarak güvenli alanlara ulaştırıldı.

0
33

Reqa’yı Özgürleştirme Hamlesi 57.gününde devam ediyor. QSD savaşçıları, Reqa’nın kuzey batısındaki El-Berid mahallesinde, özellikle El-Idxar lojmanlarında ilerledi ve birçok noktayı DAIŞ çetelerinden temizledi. Bu alanda 4 çete öldürüldü.

El-Diriya mahallesinde yaşanan çatışmalarda ise 3 çete öldürüldü, çok sayıda çete yaralandı.

Geçtiğimiz günlerde şiddetli çatışmaların yaşandığı kentin güneyindeki Nezlet Şehade mahallesinde savaşçıların ilerleyişi sürüyor. Savaşçılar bu alanda mayınları etkisiz hale getiriyor ve siviller için güvenlik koridoru oluşturuyor. Ayrıca gece geç saatlerde yaşanan çatışmalarda 5 çete öldürüldü.

Büyük kısmında kontrolün sağlandığı Hişam Bin Ebdulmelik mahallesinde QSD savaşçıları, Mühendislik Fakültesi çevresinde mahsur kalan sivilleri kurtarmaya çalışıyor. Alanda çetelerden kurtulup kaçmayı başaran siviller, özgürleştirilen alanlara yöneliyor. Sivillerin geçiş güzergahında çeteler tarafından döşenen mayınların patlaması sonucu bazı siviller yaralandı. Birçok sivil de çeteler tarafından hedef alınmamak için evlerde saklanıyor.

Ayrıca fakülte çevresinde de bir suikastçi DAIŞ çetesi öldürüldü.

 


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir Cevap Yazın