Strasbourg direnişi 112’nci gününde

Strasbourg’ da 17 Aralık 2018 tarihinde 14 kişilik grubun başlattığı süresiz – dönüşümsüz açlık grevi eylemi, eylemcilerin sağlık durumundaki olumsuz gelişmelere rağmen kararlı bir şekilde devam ediyor.

0
21

Tecridin kırılması amacıyla Leyla Güven öncülüğünde başlayan ve binlerce siyasi tutsağın yanısıra dünyanın bir çok yerine yayılarak kitleselleşen süresiz – dönüşümsüz açlık grevi eylemleri, devam ediyor.

Aralarında KCDK – E Eşbaşkanı Yüksel Koç, önceki dönem HDP Urfa Milletvekili Dilek Öcalan, akademisyen Kardo Bokani, gazeteci Gülistan Çiya İke’nin de bulunduğu Strasbourg eylemcileri tecrit kırılıncaya kadar eylemlerine devam etmekte kararlı olduklarını söylüyorlar.

112. gününe giren açlık grevi eylemindeki eylemciler, yatağa bağlı olarak eylemlerine devam ediyor.

ZİYARETÇİLERE DOKTOR SINIRLAMASI

Bu arada doktorlar, Avrupa’da yaşayan Kürt halkı ve dostlarının dayanışma amaçlı yoğun ziyaretlerine sınırlama getirdi.

273, Avenue de Colmar 67100 adresinde bulunan mekanın bahçesine çadır kurularak, ziyaretçilerin eylemcilerle teması kısıtlandı.

Direnç sistemlerinin çökmesinden dolayı gelişebilecek çeşitli hastalıkların önlenmesi amacıyla doktorların uyarıları devam ediyor.

Doktorlar ziyaretçilerin eylemciler ile görüşmede ısrarcı olmamalarını ve mevsimden kaynaklı çeşitli bulaşıcı hastalıkları bulunanların ise özellikle hassas davranmaları gerektiğini vurguluyor.

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir Cevap Yazın