Strasbourg’da Tecride Karşı Yaşam Platformu kuruldu

Leyla Güven’in 128 gün önce başlattığı tecride karşı süresiz-dönüşümsüz açlık grevinin Strasbourg ayağında 89’uncu güne girilirken, Türkiyeli hareketlerin de katılımıyla ‘Strasbourg Tecride Karşı Yaşam Platformu’nun kuruluşu ilan edildi.

0
8

Fransa’nın Strasbourg şehrinde süren ‘direnişe ses vermek’ şiarıyla kurulan platformun açıklamasında, AKP-MHP faşizmine karşı ortak eylemliliklerin yükseltileceği vurgusu yapıldı.

TEMSİLCİLERİN KATILIMIYLA DUYURULDU

Tecride Karşı Yaşam Platformu aralarında Demokratik Kürt Toplum Kongresi (DKTM), ATİK-Strasbourg, DİDF-Strasbourg, Fransa Partizan ve Strasbourg Alevi Kültür Merkezi (AKM) temsilcilerinin katıldığı bir basın açıklamasıyla duyuruldu. Açıklamaya 89 gündür açlık grevinde olan Avrupa Demokratik Kürt Toplum Kongresi (KCDK-E) Eşbaşkanı Yüksel Koç da katıldı.

Platform adına açıklamayı yapan Mehmet Kılınç, “Esasında burada zaten bir duyarlılık vardı. Devrimci demokratik kurumlar olarak bu açlık grevini elimizden geldiğince sahipleniyorduk. Bugün bunu merkezi bir hale sokmuş oluyoruz artık” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın