Zürih’ten seslendiler: Zaman direnişi büyütme zamanıdır

“Leyla Güven onurumuzdur, talepleri taleplerimizdir” diyerek, Zürih’te yürüyen Kürdistanlılar, Türk devletinin faşizan tutumuna karşı sessiz kalan uluslararası güçlere büyük bir tepki gösterdi.

0
54

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle devam eden açlık grevleri gün geçtikte daha kritik bir aşamaya ulaşırken, Avrupa’da yaşayan Kürdistanlılar alanlara çıkmaya devam ediyor.

Günlerdir alanlarda olan İsviçre’de yaşayan Kürdistanlıların bugün ki eylem merkezi Zürih’ti. Zürih Rauthauseplatz’da bir araya gelen Kürdistanlılar, buradan “Zaman tecridi kırma zamanıdır, baş kaldır”, “Leyla Güven onurumuzdur”, “Öcalan’a özgürlük” pankartları eşliğinde Werdmühleplatz’a kadar bir yürüyüş gerçekleştirdi. Sık sık “Öcalan’a özgürlük”, “Yaşasın zindan direnişi” sloganlarının atıldığı yürüyüşte Türk devletine karşı büyük bir öfke vardı.

SESSİZ KALMAYIN!

Öcalan posterleri ve PKK bayrakları ile yürüyen kitleye kadınlar öncülük ederken, yürüyüşte tecride ve açlık grevlerine karşı sessiz kalan uluslararası güçlere büyük bir tepki gösterildi.

Yine yürüyüşte Kürt gençlerinin Türk devletine karşı öfkesi dikkat çekerken, gençler hep bir ağızdan attıkları sloganlarla “Zaman tecridi kırma zamanıdır, baş kaldır” mesajı vererek, herkesi alanlara çıkmaya çağırdı.

ALLAK: ZAMAN DİRENİŞİ BÜYÜTME ZAMANIDIR

Yürüyüşün ardından yapılan mitingde söz alan İsviçre Demokratik Kürdistanlılar Toplum Merkezi Eşbaşkanı Cuma Allak, açlık grevlerinin geldiği kritik aşamayı işaret ederek, Avrupa’da yaşayan Kürdistanlı ve dostlarını alanlara çıkmaya çağırdı. İçinden geçilen sürecin çok önemli ve kritik bir süreç olduğuna vurgu yapan Allak, “Kürt halkı ortaya koyacağı direnişle faşizmi yenilgiye uğratacaktır. Önemli olan bu süreçte herkes üzerine düşen görevi yerine getirerek, önderliğine ve açlık grevi eylemcilerine sahip çıkmalıdır” diye konuştu.

Avrupa’da her yerin eylem alanı olması gerektiğini ifade eden Allak, “Kürt halkının direnişi, Önderliğimizi özgürleştirecektir. Önemli olan bugün kendisine yurtseverim, sosyalistim, Kürt’üm diyen herkesin alana çıkması” dedi.

Yürüyüş yapılan konuşmaların ardından hep bir ağızdan atılan “Öcalan’a özgürlük” sloganları eşliğinde sonlandırıldı.

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir Cevap Yazın