23 cezaevinde 91 tutsak süresiz-dönüşümsüz açlık grevinde

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerindeki tecride karşı süresiz dönüşümsüz açlık grevindeki tutsakların sayısı 91’e çıktı.

0
19

HDP’li tutsak vekil Leyla Güven’in Öcalan üzerindeki tecridi kırmak için 8 Kasım’da başlattığı açlık grevi 53’üncü gününe girerken, cezaevlerindeki açlık grevleri yayılmaya devam ediyor.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, süresiz-dönüşümsüz açlık grevleri 23 cezaevinde yayılarak, grevdeki tutsakların sayısı 91’e yükseldi.

16 Aralık’ta sekiz farklı cezaevinde 39 tutsağın başlattığı süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemi 16’ıncı gününe girdi.

Bir gün sonra 3 cezaevindeki 9 tutsak greve katıldı. 26 Aralık’ta 12 cezaevinde 42 tutsağın daha süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemlerinin başladığı bildirildi.

16 Aralık’tan itibaren cezaevlerinde süresiz-dönüşümsüz açlık grevlerine giren tutsakların listesi şöyle:

16 ARALIK

Gebze Kadın Kapalı Cezaevi: Hacer Halil Yusuf, Ruhşan Bozan, Özlem Özdemir, Ayten Gülsüm, Özlem Söyler.

Kandıra F Tipi 1 Nolu Kapalı Cezaevi: İbrahim Kaya, Umut Çamlıbel, Yusuf Başaran, Güven Süvarioğlu, Rıdvan Güven, Necla Atak.

Patnos L Tipi Kapalı Cezaevi: Mehmet Bozdağ, Cengaver Aykul, Atilla Coşkun Özer, Ömer Kabul, Abdullah Kızılkaya.

Elazığ 1 Nolu Kapalı Cezaevi: Metin Serhat, Harun Alkan, Musa Candemir.

Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi: Sercan Gümüş, Rıdvan Kaya, Nimetullah Cinkılıç, Hayati Uzman, Cüneyt Aslan.

Van F Tipi Kapalı Cezaevi: Cihan Tamur, Barış Kahraman, Şahin Öncü, Azim Sökemen, Bahtiyar Kemal Hasan.

Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi: Esma Başkale, Belgin Kanat, Zozan Kutum, Reyhan Coşmuşlu.

Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi: Leyla Güven, Evin Kaya, Kibriye Evren, Hilal Ölmez.

Trabzon Beşikdüzü T Tipi Kapalı Cezaevi: Ali Bektaş, Dılgeş Yaşar, Abdullah Aydın.

17 ARALIK

Tekirdağ F Tipi 2 Nolu Cezaevi: Ahmet Osman, Seyhan Kurt, Yakup Kaymaz.

Kandıra F Tipi 2 Nolu Kapalı Cezaevi: Sadettin Yaşar, Turan Günana, Mesut Atış.

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi: Ramazan Çeper, Zerdeşt Oduncu, Adem Arslan.

26 ARALIK

Ödemiş T Tipi Kapalı Cezaevi: Uğur Çiçek, Abdurrahman Yılmaz, Mehmet Kaplan, Serhat Güzel.

İzmir (Aliağa-Şakran) T Tipi 2 Nolu Kapalı Cezaevi: Mehmet Durak, Tanju Yıldırım, Nihat Ekmez, Yakup Güneş, Ramazan Atalay.

İzmir Kadın Kapalı Cezaevi: Rahşan Aydın, Ebru Güden, Gülten Akgün.

Kırıklar F Tipi 1 Nolu Kapalı Cezaevi: Erdal Polat, Abdullah Oral, Sami Öztürk.

Kırıklar F Tipi 2 Nolu Cezaevi: Ozan Alpkaya, Halis Dağhan.

Tekirdağ F Tipi 1 Nolu Cezaevi: Sinan Çelik, Rıdvan Turan, Burhan Barut, Erhan Aydın, Ali İlhan Bayer.

Tekirdağ F Tipi 2 Nolu Cezaevi: Serdar Şahin, Ahmet Sürme, Ümit Akgümüş, Ahmet Arif Yöyler, Roger Tirej Özalp.

Silivri 5 Nolu Cezaevi: Zafer Sağlam, Abdulselam Akdoğan, Hamza Doğrul, Yusuf Bayram, Halil Ay, Şiyar Yıldırım.

Silivri 9 Nolu Cezaevi: Seyhan Çiçekli.

Kırıkkale F Tipi Kapalı Cezaevi: Sedat Alçiçek, İsa İpekli, Davud Önder, Emrah Ubik, Kerem İmrak.

Bafra F Tipi Kapalı Cezaevi: Abdullatif Teymur.

Düzce T Tipi Kapalı Cezaevi: Süleyman Benzer, Mehmet Erbey.

Bir Cevap Yazın