Ankara ve Urfa’da gözaltılar  

Urfa'da HDP Yöneticisi Mahmut Kılınç ve 1 genç, Ankara'da Yazar Temel Demirer ile 2 kişi daha gözaltına alındı. Polis, Ethem Sarısülük'ün evini de bastı.  

0
47

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa İl Örgütü Yöneticisi Mahmut Kılıç’ın, Haliliye ilçesine bağlı Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki evine bu sabah saatlerinde polis baskını yapıldı. Kılıç, gözaltına alındı. 

Evde bulunan aile üyelerine ait bilgisayar ve cep telefonlarına da el konuldu. 

Yine ilçenin Karaotlak (Karamezra) Mahallesi’nde bu sabah jandarmanın yaptığı ev baskınında da Resul Şeker isimli bir genç gözaltına alındı. Sosyal medya paylaşımları bahanesiyle gözaltına alındığı öğrenilen Şeker, götürüldüğü İlçe Jandarma Komutanlığı’nda, Urfa’ya götürülmek üzere TEM Şube polislerine teslim edildi.

ANKARA

Ankara’da Gezi direnişinde polis tarafından katledilen Ethem Sarısülük’ün ailesinin evine polis sabah saatlerinde baskın düzenledi.

Sarısülük’ün kardeşi İkrar Sarısülük, bu sabah saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla evlerine polis baskını düzenlendiğini duyurdu. Evde arama yapan polisler, Avrupa’da yaşayan Mustafa Sarısülük’ü aradıklarını söyledi.

Yazar Temel Demirer de Ankara Cumhuriyet Savcılığı talimatı ile İstanbul’da gözaltına alındı. Demirer’in Ankara’ya götürüleceği öğrenildi.

Operasyon kapsamında Aslı Bayramoğlu ve Heval Elçi’nin de gözaltına alındığı öğrenildi.

Bir Cevap Yazın