Bilgen: CPT ve bağlı olduğu mekanizmalar suç ortağıdır

HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, Öcalan’a yönelik tecridin Kürt halkının kazanımlarına yönelik bir saldırı olduğunu vurguladı. Bilgen, CPT ve bağlı olduğu mekanizmaların da bu suça ortak olduğunu kaydetti.

0
56

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’dan yıllardır herhangi bir haber alınamıyor. Dış dünya ile bağlantısı tamamen kesilmiş durumda. En son 11 Eylül 2016 tarihinde kardeşi Mehmet Öcalan ile görüşen ve o tarihten bu yana kendisiyle hiçbir şekilde görüşme sağlanamayan Öcalan’ın sağlık ve güvenliğine ilişkin kaygılar artıyor. İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Kürt Halk Önderi Öcalan, 27 Temmuz 2011’den bu yana avukatları, 5 Nisan 2015 tarihinden itibaren İmralı heyetiyle ve 11 Eylül 2016’dan bu yana ise ailesiyle görüştürülmüyor.

Öcalan üzerindeki tecridi değerlendiren Hakların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, tecridin Kürtler üzerindeki politikaların yansıması olduğunu belirterek, “Tecrit Kürtlerin varlıklarını ve iradelerini yok saymaktır” dedi.

Bir Cevap Yazın