‘Gasp edilen belediyeleri yeniden alacağız’

2019 yerel seçimlerin kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan DBP PM üyesi Erol Demirhan, "Var gücümüz ile örgütleneceğiz ve gasp edilen belediyeleri yeniden alacağız" dedi.

0
77

Türkiye ve Kuzey Kürdistan’da 2019 yılında yapılması planlanan yerel seçimlere ilişkin çalışmalar şimdiden başladı. Adana Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) PM üyesi Erol Demirhan, hem sistem değişikliğinin ardından yapılacak olan 2019 yerel seçimlerini hem de Çukurova bölgesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2016 yılının sonlarına doğru AKP hükümetinin Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP) 96 belediyesine kayyum atadığını hatırlatan Demirhan, “Bu bizim açımızdan Kürt halkının iradesine de kayyum atanması demektir. Çıkan iradeyi ve halkın kendi kendini yönetmek istemesini hiçe sayma olarak değerlendirdik. Bu açıdan 2019 yerel seçimleri bizim için çok önemli. Daha hayati çalışmalar yürütmemiz gerekiyor. Var gücümüz ile örgütleneceğiz ve var gücümüz ile hem gasp edilen belediyeleri hem de daha fazlasını tekrardan kazanmak için çalışacağız” dedi.

Bir Cevap Yazın