HDP Gençlik Meclisleri bölge konferansına gidiyor

Pazar günü Amed'de yapılacak HDP Gençlik Meclisleri bölge konferansına katılım çağrısında bulunan Ferat Dalkıran, "Gençlik, artık ideolojik, tarihsel ve kültürel birikim kazanarak mücadele edecektir" dedi.

0
50

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gençlik Meclisleri, “Örgütlenelim, özgürleşelim” şiarıyla 30 Eylül’de Amed’de bölge konferansı düzenleyecek. Konferansın gençlik mücadelesinde nasıl bir rol oynayacağı, neden böyle bir organizasyona ihtiyaç duyulduğu, gençlik mücadelesinin ne aşamada olduğunu ve devletin genç kitleler üzerindeki sindirme politikalarını, HDP Gençlik Meclisi Üyesi Ferat Dalkıran ANF’ye değerlendirdi. Kürdistan ve Türkiye’de gençlik mücadelesinin 2013 yılında başlayan “çözüm süreci”nin hep öyle devam edeceği düşüncesiyle rehavete kapıldığını belirten Dalkıran, gençliğin söz konusu rahatlıkla örgütleme ve bilinçlendirme çalışmalarında atıl kaldığını kaydetti.

Gençlik mücadelesinin rehavete eriştiğinde sindiğini söyleyen Dalkıran, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “2015 yılıyla beraber başlayan çatışma, savaş ve direniş döneminde genel olarak baktığımızda gençlik kitlesinin sinmiş olduğunu görüyoruz. Bu sinmişlik durumu da 2013 ile başlayan sürecin rehavetinden kaynaklanıyordu. Biz bu meseleyi böyle ele alıyoruz. Sonrasında da şehirler yıkıldı, insanlar katledildi ve devletin baskıları giderek arttı. Bunu gören halkımız da sinmek zorunda kaldı. Tabi bu sinmişliğin diğer bir kanadı da gençlikti. Gençlik kitlesi gün geçtikçe örgütsüz bir hale geldi.”

Bir Cevap Yazın