‘İktidarın belediyedeki varlığının son bulması gerekiyor’

İstanbul'da muhalefetin bulunduğu belediyelerin de AKP belediyelerinden farksız olmadığını dile getiren İstanbul Kent Savunması üyesi Deniz Özgür, "Tamamen rantın kucağına bırakılmış şehir siyasetinden söz etmek mümkün" dedi.

0
34

Yerel seçimler öncesi başta İstanbul olmak üzere bir çok şehirde yapılan rant, imara açılmaması gereken alanların imara açılması ve şehir politikalarının ihlal edilmesi muhalif kesimlerde tarafından sıkça dile getirilen sorunlardan. Alt yapı yetersizliğinden kaynaklı hafif bir yağmurda bile doğal afet görünümünü veren İstanbul, yerel seçimde halkın oyunu kimden yana kullanacağı merak konusu. AKP’nin adayı  Binali Yıldırım ve CHP’nin Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu kıyasıya bir yarışın içinde.

İstanbul’u ve yerel seçimleri, İstanbul Kent Savunması üyesi Deniz Özgür ile konuştuk. Afet yasası ile evlerinin güçlendirileceğini düşünen halkın evsiz kaldığını, şehrin dikey ve yatay olarak talan edildiğini ve muhalefetin bulunduğu belediyelerin de AKP belediyelerinden farksız olmadığını dile getiren Özgür, “Ehil olmayan ellere bırakılmış ve tamamen rantın kucağına bırakılmış şehir siyasetinden söz etmek mümkün” dedi.

Bir Cevap Yazın