Tecride karşı üç komünist tutsak saha açlık grevine başladı

Marksist Leninist Komünist Parti ve MLKP/Komünist Kadın Örgütü (KKÖ) davasından üç tutsak daha süresiz dönüşümsüz açlık grevine katıldı.

0
13

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması için Leyla Güven öncülüğündeki açlık grevleri yayılmaya devam ediyor. Açlık grevleri mevcut durumda 1 Mart’tan bu yana tüm cezaevlerinde yürütülüyor.

Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) ve Komünist Kadın Örgütü (KKÖ) dava tutsaklarından 3 kişi daha ikinci ekip olarak süresiz dönüşümsüz açlık grevine başladı.

Açlık grevine katılan ikinci grupta Malatya Kapalı Hapishanesi’nden Soner Çiçek, Tekirdağ 1 No’lu F Tipi Hapishanesi’nden Ercan Görtaş ve Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi’nde Hatice Duman’ın yer aldığı öğrenildi. Üç tutsağın süresiz-dönüşümsüz açlık grevi 10 Nisan Çarşamba itibariyle başladı.

MLKP ve MLKP/KKÖ dava tutsaklarından Muhabbet Kurt, Hülya Gerçek, Ali Haydar Saygılı ve Aydın Akyüz ise 1 Mart’tan beri süresiz dönüşümsüz açlık grevi eyleminde. Komünist tutsakların açlık grevi 41. gününde sürüyor.

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir Cevap Yazın