‘Leyla Güven bizler için bir meşaledir’

Tecridin sona ermesi için Diyarbakır E Tipi Cezaevi’nde açlık grevine giren ve tahliye olduktan sonra da eylemini sürdüren Naime Çelik, direnişe öncülük eden Leyla Güven'in kendileri için bir meşale olduğunu söyledi.

0
16

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik tecridin sona ermesi için Leyla Güven öncülüğünde başlayan açlık grevi eylemleri 1 Mart’tan itibaren tüm cezaevlerine yayıldı. 2 yıl 6 ay tutsak bulunduğu Diyarbakır E Tipi Cezaevi’nde 1 Mart’tan itibaren süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemine dahil olan ve 28 Mart’ta tahliye edilen Naime Çelik, Bağlar ilçesindeki Muradiye Mahallesi’ndeki evinde eylemine devam ediyor.

Eylem amaçlarına ilişkin konuşan Çelik, “Eylemdeki amacımız Türkiye’nin kendi anayasasını uygulamasını sağlamaktır. Bugün sayın Öcalan, barış sürecinin ortadan kaldırılmasıyla kendi haklarını kullanamamaya maruz bırakılmıştır. Ailesi ve avukatları ile görüştürülmüyor. Ben ve arkadaşlarım da tüm bu hukuksuzluklar nedeniyle açlık grevi eylemine başlamış bulunuyoruz. İsteğimiz, Sayın Öcalan’ın tutsak haklarından yararlanması” dedi.

Bir Cevap Yazın