Ömrü cezaevi yollarında geçiyor

3 çocuğu tutsak olan ve 1994 yılından beri cezaevlerine görüşe giden Feyziye Kolakan, yıllarca baskılara maruz kaldıklarını ve sürekli "Terörist" olarak yaftalandıklarını söyledi.

0
40

Türk devletinin cezaevlerine yönelik insanlık onuru ile bağdaşmayan politikaları, tutsak yakınları açısından hep kanayan bir yara olarak günümüze kadar süregelmiştir. Özellikle siyasi tutsakların yakınları, sürgün edilen çocuklarının görüşlerine gitmekte zorluk çekiyor. Tutsaklar, henüz bir cezaevine yerleşememişken bir müddet sonra başka bir cezaevine sürgün ediliyorlar.

Devletin sürgün politikası, çocuklarının görüşüne giden ailelerin en temel sorunu olarak ortada duruyor. Aileleri ve görülmekte olan davalarından uzak şehirlere sürgün edilen tutsaklar, tutulma koşullarından kaynaklı yaşadıkları hak ihlallerinin yanı sıra ringlerde de kötü muameleye maruz kalıyorlar. Tutsak aileleri, Türkiye kentlerine görüşe gittiklerinde karşılaştıkları zorlukların hem maddi hem de manevi anlamda kendilerini çok yıprattıklarını söylüyorlar.

1994 yılından bu yana çocuklarının cezaevi görüşüne giden Feyziye Kolakan, yaşadığı zorlukları ANF’ye anlattı.

Bir Cevap Yazın