YJA-STAR gerillaları: Beritanlaşarak zaferi kazanacağız

PKK'nin öncü isimlerinden biri olan Beritan'ın 26. şahadet yıldönümüne ilişkin konuşan YJA-STAR gerillaları, şehit Beritan çizgisinde savaşarak özgür bir toplum yaratacaklarını belirtti.

0
59

Teslimiyeti kabul etmeyerek kendini uçurumlarda atan ARGK gerillası Gülnaz Karataş’ın (Beritan) şahadetinin 26’ıncı yıl dönümü. 25 Ekim 1992 tarihinde yaşamını yitiren PKK ve Kürt Kadın Hareketi’nin öncü isimlerinden bir olan Beritan’a ilişkin konuşan YJA STAR gerillaları, Beritan’ın kadın ordulaşmasının ve Kadın Özgürlük Hareketi’nin sembolü ve çizgisi olduğunu belirtti.

25 Ekim’in özellikle kadınlar için önemli bir gün olduğunu kaydeden YJA Star gerillası Dicle Ruhat, “Çünkü kadın ordulaşmasının temelli bugün atıldı. Mücadele tarihimizde Beritan arkadaş kadın ordulaşmasının ve Kadın Özgürlük Hareketi’nin sembolü ve çizgisidir. Ordulaşan kadınla özgürlüğe yol alıyoruz. Beritan gibi yaşamı sevmek ve bu yaşama O’nun gibi bağlanmak gerekiyor. Benim amacım bu yaşamda Beritan arkadaşın bir ardılı olarak daha çok gelişmek ve onun gibi savaşmaktır. Şehit Beritan’ın sözüyle savaşarak özgür bir toplum yaratacağız. Özgürleşerek güzelleşen bir toplumu yaratacağız. Beritanca savaşacağız” dedi.

Bir Cevap Yazın