Demirtaş’tan HDP kongresi için mesaj

HDP’nin tutuklu Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, 3. Olağan Kongresi gönderdiği mesajda, "Ben de HDP'de en aktif şekilde çalışamaya devam edeceğim" dedi.

0
130

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 11 Şubat’ta Ankara’da gerçekleştirilecek 3. Olağan Büyük Kongresi öncesi, Eş Başkan Selahattin Demirtaş, kongreye mesaj gönderdi.

Demirtaş, avukatı aracılığıyla gönderdiği mesajda “HDP’yi dizayn etmeye çalışan bütün unsurlara haddi bildirildi” ifadelerini kullandı.

Demirtaş’ın mesajı şöyle: “Bütün dostların dayanışması beni onurlandırdı. Ama aynı zamanda dosta düşmana da HDP’nin nasıl dinamik aktif bir tabana sahip olduğunu gösterdi. Emin olun ki içeriden dışarıdan HDP’yi dizayn etmeye çalışan bütün unsurlara haddi bildirildi. Gönül rahatlığıyla kongreye coşkuyla giderek en güçlü birlik mesajı verme zamanıdır artık. Ben de HDP’de en aktif şekilde çalışamaya devam edeceğim zaten. HDP’ye sahip çıkan şahsımda güven duygusunu pekiştiren bütün arkadaşlara içten selam ve teşekkürler”

HDP’de 2 dönemdir eş genel başkanlık görevini sürdüren Demirtaş 11 Şubat’ta yapılacak kongrede aday olmayacağını açıklamıştı.

Kongre öncesinde HDP, HDK ile bileşenlerinin yönetici ve üyelerine yönelik birçok ilde operasyonlar yapıldı.

Bir Cevap Yazın