Direnişteki vekillerden Newroz mesajı

Açlık grevinde olan HDP vekilleri Tayyip Temel, Dersim Dağ ve Murat Sarısaç, 2019 Newrozu'nun Kürt halkının mücadelesi ve özgürlüğü için bir umut olacağı mesajını verdi.

0
13

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik tecridin sona ermesi için DTK Eşbaşkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven öncülüğünde başlayan açlık grevi eylemleri sürüyor. Leyla Güven 128, Nasır Yağız 115, İmam Şiş ile Starbourg direnişçileri 89 ve tutsaklar ise süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemlerinin 90. gününde. 3 Mart’ta, HDP Milletvekili Dersim Dağ ve HDP üyeleri Salih Cansever, İsmet Yıldız, Sevican Yaşar, Salih Tekin ve Bilal Özgezer, 8 Mart günü ise HDP vekilleri Murat Sarısaç, Tayyip Temel ve 2 HDP üyesi daha süresiz-dönüşümsüz açlık grevine başladı.

Kaldıkları cezaevlerinde açlık grevine başlayan Serhat Akın ve Gurbet Ektiren tahliye olmalarına rağmen eylemlerini sürdürüyor. Akın 59, Ektiren ise 60 gündür açlık grevinde. Açlık grevinde olan HDP vekilleri Tayyip Temel, Murat Sarısaç ve Dersim Dağ, verdikleri Newroz mesajında direnişle tecridi kıracaklarını belirttiler.

EYLEMCİLERİN DİRENİŞ RUHU İLE ALANLARA ÇIKACAĞIZ

Bir Cevap Yazın