Eylemcilerin durumu kritik, seslerine ses olalım

HDP Amed il binasında açlık grevinde olan üç eylemci gözaltına alındı. Buna ilişkin HDP il binasında yüzlerce kişinin katılımı ile basın açıklaması düzenlendi.

0
7

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Amed il binasına dün yapılan baskına ve açlık grevinde olan üç eylemcinin gözaltına alınmasına ilişkin il binasında açıklama yapıldı. Açıklamaya HDP milletvekilleri, Tevgeren Jınen Azad (TJA), HDP belediye eşbaşkan adayları, HDP ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ilçe yöneticileri ve yüzlerce tutsak yakını katılırken, polislerin zırhlı araçlarla ve TOMA’larla binayı kuşatması dikkat çekti.

‘DİRENİŞLERİNE SES OLALIM’

Açıklamayı yapan HDP Amed Milletvekili Musa Farisoğulları, içinde oldukları sürecin tarihi olduğunu kaydederken, Leyla Güven’in 128 gündür açlık grevinde olduğunu söyledi. Farisoğulları, “Cezaevleri, Başur, Avrupa ve dünyanın birçok yerinde açlık grevleri var. Ve durumları kritik aşamayı geçti. Açlık grevleri üzerinde baskılar var ama bu baskılara karşı direniş veriliyor. Evet, üzerimizde baskı ve saldırılar var ama bizim mücadelemiz de bitmeyecektir, devam edecektir. Halkımız bilsin, eylemcilerin durumu kritik ve seslerine ses olalım. Her alanda direnişlerini yükseltelim, sessiz kalmayalım” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın