Güven: Berxwedan jiyane

86 gündür açlık grevinde olan Leyla Güven, "Devlet iki hamle yaptı. Ama biz her iki hamleyi de boşa çıkardık. Eylemimizi güçlendirelim. Çok yakında eylemimiz, başarıyla sonlanacaktır. Berxwedan jiyane” dedi.

0
46

HDP milletvekilleri tarafından İmralı tecridine karşı ve DTK Eşbaşkanı, HDP Milletvekili Leyla Güven öncülüğünde yapılan açlık grevlerine destek amacıyla DTK binasında başlatılan nöbet eylemi 2’nci gününde. HDP milletvekilleri Musa Farisoğulları, Dersim Dağ, Semra Güzel, Rıdvan Turan ve Tülay Hatimoğulları tarafından dün tutulan nöbeti, bugün HDP Amed Milletvekili Saliha Aydeniz ve HDP Muş Milletvekili Mensur Işık devraldı.

Ziyaretlerin kabul edildiği salona, Leyla Güven, Galler’de 47 gündür açlık grevinde olan İmam Şiş ve Hewlêr’de 47 gündür açlık grevinde olan Nasır Yağız ile açlık grevcilerin fotoğraflarının bulunduğu “Emê tecridi bişkinin faşizmi helweşinin” yazılı pankart asıldı. Günün ilk ziyaretini ise Amed’de kültür-sanat alanında çalışanlar, Demokratik İslam Kongresi (DİK) üyeleri ve tutsak yakınları gerçekleştirdi.

GÜVEN: DİRENMEYE DEVAM!

Güven, evinde kurulan 3G aracılıyla salondakileri selamlarken, şunları söyledi: “Cezaevindeyken de yalnız olmadığımızı biliyorduk. Taleplerimizi sahipleneceğinizi de biliyorduk. Cezaevinde büyük bir coşkuyla direniyorduk ve hâlâ direnmeye de devam ediyoruz. Duvarların arkasında gerçek özgürlük ve hayat var. O kadar haklıyız ki direnişimiz her geçen gün kartopu misali büyüyor. Bu yolda düşenler olabilir ama önemli olan amacımızdır. Çok yakında eylemimiz, başarıyla sonlanacaktır.”

‘EYLEMİMİZİ GÜÇLENDİRELİM’

Devlet yetkililerinin, 12 Ocak’ta Mehmet Öcalan’ı Öcalan ile görüştürdüğünü ve kendisinin de cezaevinden tahliye edildiğini hatırlatan Güven, “Devlet iki hamle yaptı. Ama biz her iki hamleyi de boşa çıkardık” ifadesinde bulundu. Güven, şöyle dedi: “Biliyorum, milyonların yüreği benim yanımdadır. O yüzden kendimi yalnız hissetmiyorum. Arkadaşlarım etrafımda, büyük bir maneviyatla eylemimizi sürdürüyoruz. Biz eylemimizi güçlendirelim, halkımıza gidelim. Bu seçimlerde, belediyeleri yüzde yüz alalım. Ve hamlelerini boşa çıkaralım. Berxwedan jiyane.”

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir Cevap Yazın