İran rejimi Hewlêr’de iki parti merkezini bombaladı

İran insansız hava araçları ve topçuları, Hewlêr’in Koyê ilçesinde Doğu Kürdistan Demokrat Partisi (HDK) ile İran Kürdistan Demokrat Partisi’nin (PDK-İ) merkezlerini bombaladı.

0
83

Alınan bilgilere göre İran ordusu bu Cumartesi günü, HDK ve PDK-İ’nin Koyê’deki merkezlerini katyuşa füzeleri ve insansız hava araçları ile vurdu.

Saldırının öğleden önce gerçekleştiği halen devam ettiği bildirildi. Yerel sağlık yetkilileri, en az 5 kişinin hayatını kaybettiği, 30 kişinin yaralandığını bildiriyor. Yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Saldırı, HDK’nin toplantısı sırasında gerçekleştiği bilgisi verilirken, saldırıya ilişkin daha detaylı bilgilere henüz ulaşılamadı. Ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe ediliyor.

İran saldırısının, Türk devletinin bölgede işgal saldırılarını arttırdığı bir döneme denk gelmesi dikkat çekti. Bu saldırı ayrıca, Tahran’da Cuma günü Rusya, İran ve Türkiye arasında yapılan üçlü zirveden sonra gerçekleşti. Hewler yetkililerinin saldırıdan haberdar edilip edilmediği konusunda bilgi alınamadı.

Bir Cevap Yazın