Kalkan: Eylüllerin mücadelesini mutlaka zaferle taçlandıracağız

 PKK Yürütme Komitesi Üyesi Duran Kalkan, 1 Şubat 2018 tarihinde Amed kırsalında yaşamını yitiren HPG komutanlarından Eylül Amed kod adlı Murat Üçer’i andı.

0
96

Kalkan, 1 Şubat 2018 tarihinde Amed’de yaşamını yitiren Komutan Eylül Amed kod adlı Murat Üçer’i anarak, “Her zaman ve her yerde Komutan Eylül’ün anısına bağlı kalacağız’’ dedi.

“ANISINI ÖZGÜR KÜRDİSTAN’DA YAŞATACAĞIZ’

ANF’ye konuşan PKK Yürütme Komitesi Üyesi Duran Kalkan, gerilla komutanı Eylül Amed kod adlı Murat Üçer’i anarak konuşmasına başladı. Kalkan, “Amed’in yiğit komutanı, Eylül Yoldaş’ın şahadetini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Ergani’nin bu yiğit ve coşkulu insanını minnet ve saygıyla anıyoruz. Anısını yaşatma ve mücadelesini başarma sözünü yineliyoruz. Parti yönetimimiz adına tüm ailesini halkımızın acısını paylaşıyor, anısını Özgür Kürdistan’da ve özgürlük mücadelesinde yaşatacağımızı ifade ediyoruz.”

Kalkan, konuşmasının devamında komutan Eylül’ün Mazlum Doğan ve Egid (Mahsum Korkmaz)’ın takipçisi olduğunun altını çizerek şu hususlara vurgu yapıtı, “Gerçekten de Eylül Yoldaşı tüm hareket olarak, halk olarak, gerilla komutanları ve savaşçıları olarak doğru anlamamız, anısını doğru yaşatmamız gerekiyor. En genç yaşta mücadeleye katılanlardan, ama her zaman en büyük görev ve sorumlulukları üstlenmekten geri durmayan, büyük bir özgürlük aşığı olan militanlardan birisiydi. Ergani’nin Amed’in derin yurtseverliğini halkçılığını her zaman kişiliğinde derinliğinde temsil etti. Mücadele saflarına katıldığı andan itibaren her türlü sorumluluğa genç yaşına rağmen sahip çıktı. Hiçbir görev ve sorumluluğu yapamam demedi. Mazlum çizgisinde sürekli büyük görev ve sorumlulukların, Egid çizgisinde komutanlaşmayı, en zor yerlerde savaşı yürütmeyi esas aldı.”

Bir Cevap Yazın