‘Komplo bir kez daha mücadele ile boşa çıkarılacaktır’

Kürt Halk Önderi Öcalan'a yönelik komplonun yıl dönümüne ilişkin değerlendirmelerde bulunan HPG gerillası Rûgeş Azad, yeniden devreye konulmak istenen komplonun mücadele ile boşa çıkarılacağını belirtti.

0
45

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik 15 Şubat 1999 yılında gerçekleşen uluslararası komplonun üzerinden 20 yıl geçti. HPG gerillası Rûgeş Azad, Öcalan’ın esaretiyle sonuçlanan uluslararası komploya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kürt Özgürlük Mücadelesi’nde yaşamını yitiren tüm şehitleri anarak konuşmasına başlayan gerilla Azad, uluslararası güçlerin komployu yeniden devreye koymak istediklerini belirtti. PKK’nin öncü kadrolarından Cemil Bayık, Murat Karayılan ve Duran Kalkan’a ilişkin ABD’nin aldığı kararın bu anlama geldiğini söyleyen Azad, uluslararası komplonun başlangıcında söylenen “PKK’ye hayır, Apo’ya hayır ama Kürtlere evet” söyleminin yeniden tekrarlandığını vurguladı.

HPG gerillası Azad, artık sadece Kürdistan ve Ortadoğu’da değil tüm dünyada Kürt Özgürlük Hareketi’nin insanları etkilediğini ve komplocu güçlerin bunun önünü almak istediğini belirtti. Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın perspektiflerinin PKK öncülüğünde toplumun örgütlenmesini sağladığını kaydeden gerilla Azad, “Komplocu güçler bununda önüne geçmek istiyor. Tam olarak bunu başaramayacaklarını anladıkları için PKK’nin gücünü zayıflatmak istiyorlar. HDP’ye evet, PYD’ye evet, PJAK’a evet ama PKK’ye hayır demeleri de bu anlama geliyor” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın