Van adayları halkla buluştu

Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları ile ilçe belediye eşbaşkan adayları, seçim çalışmalarını halk buluşmalarıyla sürdürüyor.

0
8

Van büyükşehir belediye eşbaşkan adayı Bedia Özgökçe Ertan, Çatak’ta, Mustafa Avcı ise Saray’da halka buluştu. Gevaş ve Başkale belediye eşbaşkan adayları da çalışmalarını sürdürdü.

ÇATAK

HDP Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Bedia Özgökçe Ertan HDP Van İl eşbaşkanı Yadişen Karabulak, Çatak Belediye Eşbaşkan adayları Esra Babur ve Murat Bozdemir yerine kayyum atanan Çatak Belediye Eşbaşkanı Celalettin Bartu ve parti yöneticilerinin de içinde bulunduğu grup ilk olarak Çatak merkezde kahvehaneler gezerek halkla bir araya geldi.

ŞAMİNİS HALK BULUŞMASI MİTİNGE DÖNÜŞTÜ

Ardından Şaminis (Övecek) mahallesinde düzenlenen halk buluşmasına katılan eşbaşkan adayları mahalle girişinde halk tarafından coşkuyla karşılandı. Mahalle meydanını dolduran kitle HDP bayraklarıyla alanı donattı.

Burada ilk olarak konuşan HDP Van İl Eşbaşkanı Yadişen Karabulak, açlık grevlerinin 128. gününde olduğunu belirtti.

Karabulak, “Başta Leyla Güven ve tüm açlık grevinde bulanan yoldaşlarımızı Çatak halkı ve yurtsever annelerimizin şahsında direnişlerini selamlıyor ve önlerine eğiliyorum. Bugün Çatak halkı Şaminis (Övecek) halkı kararını verdi bu halkın iradesine el koyan yok sayan sisteme 31 Mart’ta cevap vererek 1 Nisan sabahı kayyumlarını Ankara’ya gönderecektir” diye konuştu.

Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Bedia Özgökçe Ertan da şunları söyledi: “Onlar sandılar ki Bekir Kaya’yı tutuklasalar, Celalettin başkanı, Evin başkanı tutuklayarak hapse atsalar bir daha Van halkı, Çatak halkı bir araya gelemeyecek. Ama bugün görüyorlar ki, Çatak halkı büyük bir iradeyle kayyumlara ve kayyum politikalarına en büyük cevabı veriyor, her yerde partisini sahipleniyor. Bizi sürekli aşağılayarak Kürt halkının onurunu rencide ederek bizleri birbirimizden ayırarak sandılar ki bir daha sesimizi çıkaramayacağız… Yanılıyorlar, çünkü, 31 Mart seçimleri onlara ve kayyumlarına en büyük cevap olacaktır. 31 Mart’ta vereceğimiz cevapta biz halkız biz buradayız ve hiçbir yere gitmeyeceğiz.”

Konuşmalarının ardından eşbaşkan adayları halkla birlikte halay çekti. Özgökçe Ertan ve beraberindekiler son olarak Tınk (Büyükağaç) ve Reşan (Atlıhan) mahallelerinde ev ziyaretlerinde bulundu.

SARAY

Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Mustafa Avcı da Saray ilçesinde halkla buluştu. Buluşmaya Avcı’nın yanı sıra Mukaddes Karakoç, Saray Belediye Eşbaşkan adayları Caziye Duman, Şahabettin Bilmez ve beraberinde kanaat önderleri katıldı.

Bir Cevap Yazın